איראן: מתה הצעירה שהוכתה על ידי משטרת הצניעות – הפגנות זעם בבירה

עוֹלָם

מאות יצאו להפגין בכמה אירועים שונים ברחבי טהרן בירת איראן לאחר שכלי התקשורת במדינה הודיעו על מותה של מהאסה אמיני, צעירה שנעצרה והוכתה על ידי משטרת הצניעות משום שעברה על חוקי הלבוש הנוקשים ברפובליקה האסלאמית. 

הפגנות הזעם החלו עם ההודעה על מותה של הצעירה בבית החולים קאסרה בבירה טהרן, שם פעילים פוליטיים ובני משפחתה של הצעירה התעמתו עם המשטרה מחוץ למבנה. 

סרטונים שהופצו ברשתות החברתיות במדינה הראו צעירים חוסמים כבישים וקוראים “מוות לדיקטטור”, בהתייחסות למנהיג העליון חמינאי, בקריאת תגר ברורה על המשטר וחוקיו הדתיים. המפגינים קראו גם “אהרוג את מי שהרג את אחותי” ו”חמינאי רוצח – שלטונו נגמר”. 

מאהסה אמיני. “צעירה בריאה”,

המשטרה הגיבה בירי לאוויר ומעצר של חלק מהמפגינים. מפגין אחד העלה סרטון שצילם כשהוא עומד מחות לבית החולים, שהגישה אליו נחסמה על ידי המשטרה ואמר: “הם מפחדים מהציבור. חוסמים את הגישה לבית החולים. כאלו מנוולים” .

מהאסה אמיני, בת 22 ותושבת החבל הכורדי באיראן הגיעה בשבוע שעבר לבירה טהרן עם משפחתה, שם נעצרה על ידי משטרת הצניעות בשעה שהלכה עם קרובת משפחתה ברחוב. לטענת משפחתה היא הוכתה במהלך חקירתה, ככל הנראה משום שהתנגדה למעצרה. היא אושפזה כשהיא ללא הכרה ובמשטרה פרסמו הודעה, מבלי לנקוב בשמה של הצעירה, לפיה היא סבלה מה”התקף לב”. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

Leave a Reply

Your email address will not be published.