איך אומרים “וולט” בערבית? אפליקציית האוכל שכבשה את המגזר

עֵסֶק

לא, הוא לא מתכוון להתחרות בוולט. “אנחנו לא מתכוונים להיכנס למקומות שאין לנו בהם יתרון משמעותי, שבהם אחוז המשתמשים במזומן הוא נמוך, או שיש כתובות מדויקות. אנחנו רואים את עצמנו בערים שנחשבות פריפריה. ליד כרמיאל למשל יש את מג’ד אלכרום, נחף ועוד. גם בירושלים אנחנו עובדים עם כמה מסעדות, והקהל שמחובר באזור הזה לאפליקציה שלנו עונה בערך על הקריטריונים של חזון האפליקציה.

אני מראש לא מכוון לערים כמו תל אביב, שבה כולם מגהצים כרטיסי אשראי. אנחנו כמובן רוצים לשרת את כולם – גם את אלה שיש להם כתובת ואשראי – אבל החזון הוא לשרת מקומות שאנו יכולים להוסיף להם ערך מוסף. כמובן שהאפליקציה תומכת בכל, ואפשר לשלם גם באשראי. אבל אנחנו ממשיכים לגדול בארץ באותן ערים שתואמות אותנו ומחפשים עוד ערים סביב לעולם”.

עבאסי מוסיף: “מתחילת הדרך הצטרפו אלינו מקדונלדס ופיצה האט בסניפים שנמצאים במגזר. קודם היו מגיעים אליהם לקנות באופן פיזי, ומאז שהצטרפו לאפליקציה הצלחנו לייצר כמות הזמנות בערך כמו שנעשית בסניף. כלומר הכפלנו את השוק. עכשיו מצטרפות אלינו רשתות נוספות. ממש לאחרונה הצטרפה אלינו רשת KFC. התחלנו איתם פיילוט בנצרת ועכשיו מתרחבים לעוד מקומות, כמו אום אל-פחם ובקעה אל גרביה שיעבדו דרך האפליקציה שלנו. התחלנו גם פיילוט עם דומינוס פיצה בנצרת ומתרחבים לאט-לאט לעוד מקומות”.

בעוד שבארץ יש כרגע בעיית גיוס עובדים בחלק מענפי השרות, עבאסי טוען ש”דווקא לנו יש יתרון מאוד משמעותי. כשאתה בתל אביב, כמות התחרות על העובדים היא מאוד גדולה. אצלנו במגזר אין הרבה מקומות עבודה, אז לאנשים יש הזדמנות לעבוד כשליחים ליד הבית ואין לנו מתחרים. גם אין חברות שיגנבו את כוח האדם. היום עובדים אתנו 800 שליחים ו-100 איש נמצאים במשרדי החברה באום אל-פחם, מהם כ-20% מהנדסים ומתכנתים”.

כרגע החברה נמצאת לקראת סבב גיוס נוסף בכוונה להתרחב. “ההתרחבות מצד אחד היא גאוגרפית במגזר ובמקומות נוספים, ומצד שני הכוונה היא לא רק להתמקד באוכל אלא גם בדברים נוספים כמו בתי מרקחת, ביגוד, סופרים ועוד”, אומר עבאסי. “בשנה הראשונה הבאנו כסף מחברים, ממשפחה, הוכחנו הצלחה ואז הצטרפו משקיעים רציניים, כמו גיגי לוי, איל ולדמן, Dynamic loop ואחרים. עד היום גייסנו 3.7 מיליון דולר. כרגע אנחנו לקראת סבב גיוס נוסף על מנת לגדול”.

כיצד אתה רואה את המיזם בעוד כמה שנים?
“אני רוצה להוביל את תחום המשלוחים לא רק בתחום האוכל במקומות ללא תשתיות סביב העולם שעונים לחזון החברה שלנו. להיות באלפי ערים בכ-20 מדינות ברחבי העולם. החזון שלנו הוא לאפשר לכל אחד בישראל, וכאמור בעתיד גם ברחבי העולם, להזמין אוכל ומוצרים נוספים עד פתח ביתו ללא קשר לאופי העיר או היישוב בהם הוא מתגורר”.

עם השנים גם חלק מהערים והעסקים שאתה מכוון אליהם יתפתחו. אתה לא חושש שבשלב מסוים השרות שלך לא יהיה נחוץ?
“אני מעדיף שיהיו ערים עם תשתיות, יותר קל לשרת במקום שבו יש תשתית. אני אשמח להיות זה שאצעיד את אותם העסקים קדימה מבחינת תשתיות, ונתאים עצמנו לאט-לאט לשינויים שיקרו. אם למשל יהיו ערים שהתשלומים פתאום יהפכו דרך הטלפון, נתאים עצמנו לכך”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.