אייזנקוט: האנרגיה, הקנאביס והמחלוקת עם הרשות לניירות ערך

עֵסֶק

אתמול (ג’) הגיבה המניה בעלייה של 10.36%, המצמצמת את שיעור ירידתה מאז השלמת המיזוג במחצית השנייה של חודש יולי בשנה שעברה ל-79.22%, ומובילה את החברה להיסחר בבורסה בתל אביב בשווי 56.9 מיליון שקל.

החברה הגיבה בדיווח לעמדת הרשות וציינה, בין היתר, כי היא “סבורה שבמסגרת דוח הזימון נעשה גילוי מלא ומקיף של עסקת המיזוג, של כוונתה למכור את כל הפעילות הקנאביס ושל קיומו של אישור רשות המיסים….. תקופת הזמן למכירת הפעילות לא היה פרט מהותי אשר יש חובה להביאו לידי הציבור…

פעילות הקנאביס כולה, אשר מכירתה אושרה כחלק מעסקת המיזוג, הייתה פעילות ששוויה זניח ולא משמעותי… במסגרת עסקת המיזוג מטרת החברה הייתה לזנוח פעילות זו אשר היוותה נכס מכביד לחברה… עניין תקופת הזמן למכירת נכסי החברה הקולטת היה אף הוא זניח במסגרת אישור רשות המיסים….

החברה והנהלתה פעלו כדי למקסם את התמורה וצמצום ההפסדים לחברה ממכירת פעילות זאת…. ולראיה, החברה סירבה למספר הצעות מכירה של חלק מפעילות הקנאביס במחירים שסברה שאינם משקפים את ערכו האמיתי של אותו הנכס, ומכרה בסופו של דבר את אותו הנכס במחיר התואם את ערכו”.

מסטורג’ דרופ נמסר בתגובה: “הטענות המופיעות בכתבה לגבי מגבלת הזמן למכירת הפעילות שהיתה לחברה טרם המיזוג, מופנות לחברת מדיוי איתה נעשה מיזוג בשנה האחרונה, והן קשורים לעניינים שהתרחשו לפני המיזוג.

מכירה של נכס מכביד נעשית לעיתים תוך תשלום על מנת להימנע מהוצאות גבוהות עוד יותר, ובמקרה של מסטיקס התשלום היה גם כנגד תקבולים פוטנציאליים עתידיים מחברת הביטוח, בסך הגבוה פי 2 מהסכום ששולם.

החברה הינה חברה מדווחת ואינה עוסקת בהערכות, או אחראית על מכירות שאינן קשורות לפעילותה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.