איטורו מסמנת טריטוריה בשוק האמריקאי עם פרסומת בסופרבול

עֵסֶק

הרשת החברתית להשקעות איטורו (eToro) מונה כיום כ- 27 מיליון משתמשים רשומים. איטורו היא פלטפורמה המאפשרת למשתמשים שלה להשקיע בשווקים הגלובליים, לשתף ולעקוב אחר אסטרטגיות של משקיעים מובילים ופועלת כיום ביותר מ-100 מדינות. בשנתיים האחרונות החלה לפעול גם בשוק האמריקאי.

בפברואר האחרון הפיקה איטורו פרסומת בת 30 שניות לגמר ליגת ה-NFL האמריקאית – הסופרבול, אירוע ענק עם למעלה ממיליארד צופים ברחבי העולם, מדובר באחד מאירועי השיא בתרבות האמריקאית שסיפק חשיפה עצומה לחברה.

שוחחנו עם סמנכ”ל השיווק של איטורו ניר שמולביץ’ על הקמפיין.

ספר לנו על איטורו, מה זה בעצם רשת חברתית להשקעות?

“איטורו היא הרשת החברתית להשקעות הגדולה בעולם. כל משתמש פועל באופן עצמאי ונגיש מול השווקים הגלובליים, אך אחד המאפיינים הייחודיים של איטורו הוא היכולת להתחבר למשתמשים אחרים – להתכתב איתם, לעקוב אחר אסטרטגיות ההשקעה שלהם, לראות את כל הפעילות שלהם ואפילו להעתיק באופן אוטומטי משקיעים מובילים שאסטרטגיות ההשקעה שלהם מצליחות במיוחד ותואמת את סגנון ההשקעה של המשתמש. המשתמשים שלנו שנרשמים לפלטפורמה הופכים להיות חלק מהרשת החברתית, שכוללת פיד מאוד פעיל בו משתמשים יכולים לשתף דילמות, הצעות, רעיונות שאלות, תובנות, מידע וכל דבר רלוונטי אחר לעולם ההשקעות. הרעיון המרכזי הוא שאתה לא לבד. הרשת שלנו מאפשרת לאנשים להעמיק את רמת הידע שלהם כחלק מקהילת גלובלית של משקיעים. מדובר בקהילה עולמית שמונה כיום 27 מיליון משתמשים רשומים, מעין פייסבוק של המשקיעים”.

3 צפייה בגלריה

צילומי פרסומת ל- etoro איטורוצילומי פרסומת ל- etoro איטורו

פרסומת ל-etoro

(צילום: etoro)

נדבר על הפרסומת שלכם באירוע הסופרבול, נשמע נחשק כמעט כמו המוזיקאים שזוכים להופיע שם במחצית, רק שבמקרה הזה, עלות הפרסום גבוהה ביותר, מיליוני דולרים למספר שניות. האם בסוף מדובר בתקציב גרידא או שיש עוד סטנדרטים שצריך לעמוד בהם כדי לשדר פרסומת בסופרבול?

“הסופרבול הוא הרבה מעבר לאירוע ספורט, מדובר בחגיגה כל-אמריקאית ממדרגה ראשונה. יש עניין עצום סביב האירוע והפרסומות הן חלק מרכזי מהשואו, כולם מצפים לראות מי מפרסם ובאיזה אופן וממשיכים לדבר על הפרסומת הרבה אחרי שהמשחק נגמר, מדברים עליהן בפורומים שונים ובעיתונות ומדרגים אותן. זה כנראה המשדר היחיד בעולם שבו אנשים מחכים לצפות בפרסומות. כמובן שלא מדובר רק בתקציב ובעלויות אלא בקריאייטיב משמעותי, חכם ומתקדם. השנה במיוחד חברות פינטק וקריפטו רבות השתתפו ופרסמו בסופרבול, כך שהנוכחות שלנו הייתה חשובה ומשמעותית יותר מאי פעם”.

3 צפייה בגלריה

צילומי פרסומת ל- etoro איטורוצילומי פרסומת ל- etoro איטורו

שקט מצלמים

(צילום: etoro)

בכל זאת מדובר בהוצאה לא קטנה. מה היו השיקולים שלכם בנקיטת צעד שכזה וכמה עולה להפיק פרסומת בסופרבול?

“איטורו פועלת במדינות רבות בעולם, ובשנתיים האחרונות התחלנו לפעול גם בארה”ב, ראשית עם פתרונות הקריפטו שלנו ולאחרונה הרחבנו את הפעילות בארה”ב גם למניות ואינדקסים, כך שהמשתמשים שלנו בארה”ב יכולים לחוות את איטורו כפי שמשתמשים באזורים אחרים של העולם חווים אותה כבר שנים רבות.

“אין דרך יותר חגיגית ומרשימה לייצר חשיפת ענק למותג שלנו מאשר פרסום בגמר עונת הפוטבול האמריקאית. מדובר באחד מהקמפיינים הגדולים ביותר שלנו בשנים האחרונות וציון דרך משמעותי ומרגש לאיטורו. הפרסומת שלנו במהלך משחק הסופרבול תרמה לחיזוק החשיפה שלנו בארה”ב, ובעולם כולו. עלות הקמפיין כולו שכולל הפקת הפרסומת, national spot של 30 שניות, פרסום ברשת NBC, וברשתות טלוויזיה מובילות באירופה, וקמפיין גלובלי ברשתות החברתיות, קידום בפלטפורמות כגון טאבולה ועוד – כ- 25 מיליון דולר”.

תוכל לספר על התהליך של הפקת הפרסומת?

“הפרסומת נוצרה כדי להמחיש את החוויה של אדם שמנסה לעשות את צעדיו הראשונים בעולם ההשקעות ומתייעץ דרך הפיד שלנו איך כדאי לו להתחיל. הקהילה מגיבה, עונה ותומכת במסע הצמיחה שלו. רצינו שיבינו את הכח שיש למוצר שמאפשר חוויית משתמש של חיבור, שייכות והיכולת להיעזר במשתמשים אחרים בעלי ניסיון והבנה בשווקים.

“התהליך כלל הרבה מאוד בריינסטורמינג עם אנשי קריאייטיב מהארץ ומהעולם. ראינו ושקלנו עשרות אפשרויות עד שהתכנסנו לקונספט הסופי. תהליך היצירה מורכב אך הוא לינארי. ההתכנסות לרעיון והפיצוח שלו היה תהליך עומק ממושך ומשמעותי.

“עבדנו עם חברות ההפקה מהשורה הראשונה בארה”ב, מדובר על תהליך של חודשים שהשיא שלו הוא הצילומים עצמם שנערכו בלוס אנג’לס. זו הייתה חוויה אדירה, עבדנו עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בארה”ב וזה הוכיח את עצמו”.

לא עדיף לעשות פרסומת לקהל יעד קטן ספציפי בעלויות נמוכות יותר?

“אלה תהליכים שמתרחשים במקביל. היתרון של הפרסום בסופרבול הוא שמאחר ומדובר בחשיפה אדירה, קהל היעד שלנו נכלל בה. במקביל, אנחנו ממשיכים במאמצי השיווק שלנו באופן שוטף. חשוב גם לזכור שמהלך כמו פרסומת בסופרבל מייצר תהודה מאוד משמעותית וממצב את החברה בליגה של החברות המובילות, מה שמשפיע באופן חזק וחיובי על התפיסה שלה בשוק האמריקאי ובכלל”.

3 צפייה בגלריה

צילומי פרסומת ל- etoro איטורוצילומי פרסומת ל- etoro איטורו

מתוך הפרסומת

(צילום: etoro)

השוק האמריקאי רוווי פלטפורמות השקעה, יש אפילו אחת מאוד דומה לשלכם – רובין הוד, יש תחרות לא קטנה, האם ע”י הפקת קמפיין כזה אתם מצפים להשיג יתרון בשוק, זה מספיק?

“השוק האמריקאי הוא שוק עצום, בצמיחה אדירה, כך שהביקוש לפלטפורמות כמו איטורו נמצא בעליה מתמדת, ואנחנו מאמינים שיש מקום למגוון של שחקנים, ושהמוצר שלנו הוא ייחודי. אנחנו מאמינים שהמשקיע האמריקאי יהנה לגלות אותנו ואת מגוון הפתרונות הייחודיים שאנחנו מציעים. הקמפיין בסופרבול היה רק חלק ממאמצי השיווק שלנו, מהלך חזק שמסמל עליית מדרגה ושלב חשוב במסע צמיחה גלובלי שכולל גם את ארה”ב”.

מה הצעד הבא? יש עוד לאן לעלות בפן השיווקי, נראה כאילו נגעתם בשיא עם זמן השידור היקר בעולם?

“תמיד יש לאן לשאוף. אנחנו פתוחים ומחפשים דריסת רגל בפרויקטים מעניינים אבל חשוב לזכור שבשורה התחתונה השיאים האמיתיים הם התוצאות של מאמצי השיווק – כך אנו מודדים הצלחה ולשם אנחנו מכוונים. הפרסומת בסופרבול היא הישג חשוב אבל היא רק חלק קטן ממכלול המאמצים השיווקיים שלנו, בשוק האמריקאי האסטרטגי עבורנו, ואנחנו כמובן גם ממשיכים לעבוד בצורה הוליסטית בקמפיינים שיווקיים גלובליים בחלקים רבים ונוספים בעולם, כמו אירופה, אוסטרליה ואסיה, כפי שעשינו בשנים האחרונות ונמשיך לעשות זאת, מדובר במנוע צמיחה חשוב עבורנו שתומך בגדילה ובהתרחבות הגלובלית שלנו, ועם תוצאות לא מתווכחים”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.