“אחת ההחלטות הגרועות והפוגעות ביותר בהיסטוריה המודרנית”

עוֹלָם

תומכי הזכות להפלה בארצות הברית הגיבו בזעם להדלפה הלילה (שלישי) של אתר פוליטיקו, שלפיה בית המשפט העליון מתכוון להפוך את הפסיקה התקדימית “רו נגד וייד” מ-1973 שעיגנה את הזכות להפלה. על פי פוליטיקו, טיוטת הפסיקה נכתבה על ידי השופט סמואל אליטו, ונתמכה על ידי השופטים השמרנים קלארנס תומאס, ניל גורסץ’, ברט קוואנו ואיימי קוני בארט.

ננסי פלוסי, יו”ר בית הנבחרים, אמרה: “אם הדיווח מדויק, בית המשפט העליון צפוי לחוקק את המגבלה הגדולה ביותר על זכויות אדם מזה חמישים שנה – לא רק על נשים אלא על כל האמריקנים. הפסיקה של השופטים שמינו הרפובליקנים תיזכר לדיראון עולם כאחת ההחלטות הגרועות והפוגעות ביותר בהיסטוריה המודרנית”.

“חלק מהשופטים השמרנים האלה, שאינם משקפים בשום אופן את העם האמריקני, שיקרו לסנאט, קרעו לגזרים את החוקה וחיללו את התדמית של בית המשפט העליון”.

אליזבת וורן, סנאטורית מדינת מסצ’וסטס ומועמדת לשעבר בפריימריז הדמוקרטיים לקראת הבחירות לנשיאות ב-2020, אמרה כי בית משפט קיצוני צפוי “לאכוף את הדעות הימניות קיצוניות והלא פופולריות שלו על המדינה כולה”. לדבריה, “הגיע הזמן שהמיליונים שתומכים בחוקה ובזכות להפלה לעמוד ולהשמיע את קולם. לא נצעד אחורה – לעולם”, היא הוסיפה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.